15 grudnia 2023

Zobacz, jak wyglądają najpiękniejsze wille na świecie. Nie uwierzysz, co mają w środku!

Czy marzysz o luksusowym domu, który będzie nie tylko piękny, ale i funkcjonalny? Czy chciałbyś mieszkać w miejscu, które zapewni Ci komfort, prywatność i niesamowity widok? Jeśli tak, to koniecznie musisz zobaczyć, jak wyglądają najpiękniejsze willi na świecie. Te niezwykłe budynki łączą w sobie niepowtarzalny design, nowoczesne rozwiązania i doskonałą lokalizację. Niektóre z nich są dziełami znanych architektów, inne powstały z pasji i marzeń ich właścicieli. Wszystkie jednak mają coś wspólnego – zachwycają swoim stylem i klasą. Oto 10 willi, które zapierają dech w piersiach.

Willa nr 1. Villa Amanzi w Phuket, Tajlandia

Ta niesamowita willa położona jest na skalistym zboczu, z którego roztacza się widok na Andamańskie Morze. Willa ma powierzchnię 800 metrów kwadratowych i składa się z sześciu sypialni, siedmiu łazienek, salonu, jadalni, kuchni i biura. Wnętrze willi jest urządzone w minimalistycznym stylu, z dominacją bieli, szarości i drewna. Największą atrakcją willi jest jednak basen o długości 15 metrów, który wisi nad klifem i tworzy iluzję, że łączy się z morzem. Basen ma szklane ściany, dzięki czemu można podziwiać piękną panoramę z każdego miejsca. Willa jest otoczona tropikalnym ogrodem, który zapewnia prywatność i spokój. Willa Amanzi jest dostępna do wynajęcia za około 2000 dolarów za noc.

Willa nr 2. Villa Vals w Vals, Szwajcaria

Ta niezwykła willa jest ukryta w górach, a dokładniej wewnątrz zbocza wzgórza. Willa została zaprojektowana przez holenderskich architektów Bjarne Mastenbroek i Christiana Müllera, którzy chcieli stworzyć dom, który będzie harmonijnie współgrał z otoczeniem. Willa ma kształt elipsy i jest częściowo zagłębiona w ziemię, dzięki czemu nie zakłóca krajobrazu. Willa ma powierzchnię 160 metrów kwadratowych i składa się z czterech sypialni, czterech łazienek, salonu, jadalni, kuchni i sauny. Wnętrze willi jest urządzone w nowoczesnym stylu, z użyciem naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno i beton. Z willi można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na dolinę i góry. Willa jest połączona z pobliskim hotelem i słynnymi termami Vals, do których można dostać się podziemnym tunelem. Willa Vals jest dostępna do wynajęcia za około 500 dolarów za noc.

Willa nr 3. Villa Malaparte w Capri, Włochy

Ta piękna willa jest położona na wyspie Capri, na skale, która wznosi się ponad Morzem Śródziemnym. Willa została zaprojektowana przez włoskiego pisarza i architekta Curzio Malaparte, który zamieszkał w niej w latach 40. XX wieku. Willa ma kształt prostopadłościanu i jest pokryta czerwoną cegłą, która kontrastuje z błękitem morza i nieba. Willa ma powierzchnię 250 metrów kwadratowych i składa się z trzech sypialni, trzech łazienek, salonu, jadalni, kuchni i biblioteki. Wnętrze willi jest urządzone w prostym i eleganckim stylu, z użyciem marmuru, drewna i szkła. Najbardziej charakterystycznym elementem willi jest jednak taras na dachu, który ma kształt piramidy i służy jako miejsce do opalania, medytacji i obserwacji widoku. Willa Malaparte jest obecnie muzeum i jest dostępna do zwiedzania za około 20 euro za osobę.

Willa nr 4. Villa E-1027 w Roquebrune-Cap-Martin, Francja

Ta modernistyczna willa jest położona na Lazurowym Wybrzeżu, nad Zatoką Monakijską. Willa została zaprojektowana przez irlandzką architektkę Eileen Gray, która zbudowała ją dla siebie i swojego partnera, rumuńskiego architekta Jeana Badoviciego, w latach 20. XX wieku. Willa ma powierzchnię 120 metrów kwadratowych i składa się z dwóch sypialni, dwóch łazienek, salonu, jadalni, kuchni i tarasu. Wnętrze willi jest urządzone w funkcjonalnym i minimalistycznym stylu, z użyciem metalu, drewna i skóry. Willa jest pełna innowacyjnych rozwiązań, takich jak ruchome ściany, okna i meble, które pozwalają dostosować przestrzeń do potrzeb i nastroju. Willa jest również ozdobiona wieloma grafikami i malowidłami, które tworzą osobisty i artystyczny klimat. Willa E-1027 jest obecnie muzeum i jest dostępna do zwiedzania za około 15 euro za osobę.

Przeczytaj także:  Malutkie łazienki - przekleństwo czy błogosławieństwo nowoczesnego budownictwa

Willa nr 5. Villa Savoye w Poissy, Francja

Ta klasyczna willa jest położona w niewielkim miasteczku Poissy, niedaleko Paryża. Willa została zaprojektowana przez słynnego szwajcarskiego architekta Le Corbusiera, który zbudował ją dla rodziny Savoye w latach 30. XX wieku. Willa jest uważana za arcydzieło architektury modernistycznej i jest jednym z najważniejszych przykładów zastosowania pięciu punktów nowoczesnej architektury, które Le Corbusier sformułował w swojej książce “W stronę architektury”. Willa ma powierzchnię 300 metrów kwadratowych i składa się z trzech sypialni, trzech łazienek, salonu, jadalni, kuchni i gabinetu. Wnętrze willi jest urządzone w prostym i geometrycznym stylu, z użyciem betonu, stali i szkła. Willa jest otoczona dużym ogrodem, który jest częścią kompozycji architektonicznej. Willa ma również taras na dachu, który służy jako ogród zimowy i miejsce do relaksu. Willa Savoye jest obecnie muzeum i jest dostępna do zwiedzania za około 10 euro za osobę.

Willa nr 6. Villa Kogelhof w Noord-Beveland, Holandia

Ta futurystyczna willa jest położona na wyspie Noord-Beveland, w prowincji Zelandia. Willa została zaprojektowana przez holenderskiego architekta Paula de Ruitera, który zbudował ją dla swojego klienta, który chciał mieć dom, który będzie samowystarczalny energetycznie i ekologiczny. Willa ma powierzchnię 600 metrów kwadratowych i składa się z dwóch części: dolnej i górnej. Dolna część willi jest częściowo zagłębiona w ziemię i zawiera garaż, magazyn i pomieszczenia techniczne. Górna część willi jest zawieszona nad ziemią i zawiera cztery sypialnie, cztery łazienki, salon, jadalnię, kuchnię i taras. Wnętrze willi jest urządzone w minimalistycznym i przestronnym stylu, z użyciem szkła, stali i drewna. Willa jest otoczona przez 25 hektarów ziemi, na której znajduje się jezioro, las i pola. Willa jest wyposażona w panele słoneczne, pompę ciepła i system rekuperacji, które zapewniają jej niezależność energetyczną i niski ślad węglowy. Willa Kogelhof jest prywatnym domem i nie jest dostępna do wynajęcia ani zwiedzania.

Willa nr 7. Villa Dune w Atlantic Beach, USA

Ta oryginalna willa jest położona na plaży Atlantic Beach, w stanie Nowy Jork. Willa została zaprojektowana przez amerykańskiego architekta Stevena Holla, który zbudował ją dla swojego przyjaciela, artysty Richarda Tuttle’a, w latach 80. XX wieku. Willa ma kształt litery T i jest zbudowana z betonu, który został pomalowany na biało. Willa ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych i składa się z dwóch sypialni, dwóch łazienek, salonu, jadalni, kuchni i pracowni artystycznej. Wnętrze willi jest urządzone w eklektycznym i kolorowym stylu, z użyciem dzieł sztuki, mebli i przedmiotów z różnych epok i kultur. Willa jest otoczona przez wydmy, które tworzą naturalną ochronę przed wiatrem i hałasem. Willa ma również bezpośredni dostęp do plaży, z której można podziwiać widok na ocean. Willa Dune jest prywatnym domem i nie jest dostępna do wynajęcia ani zwiedzania.

Przeczytaj także:  Farba strukturalna – aranżacje

Willa nr 8. Villa Escarpa w Praia da Luz, Portugalia

Ta elegancka willa jest położona na wzgórzu, z którego roztacza się widok na miasteczko Praia da Luz i Atlantyk. Willa została zaprojektowana przez portugalskiego architekta Mario Martinsa, który zbudował ją dla swojego klienta, który chciał mieć dom, który będzie prosty, jasny i zintegrowany z krajobrazem. Willa ma powierzchnię 300 metrów kwadratowych i składa się z czterech sypialni, czterech łazienek, salonu, jadalni, kuchni i biura. Wnętrze willi jest urządzone w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, z użyciem bieli, szarości i drewna. Willa jest pełna światła i przestrzeni, dzięki dużym oknom i przeszkleniom, które łączą wnętrze z zewnątrz. Willa jest otoczona przez ogród, który jest zaprojektowany w taki sposób, żeby tworzyć kontrast między suchością i zielenią. Willa ma również basen o długości 25 metrów, który jest położony na krawędzi wzgórza i tworzy niesamowity efekt wizualny. Willa Escarpa jest dostępna do wynajęcia za około 3000 euro za tydzień.

Willa nr 9. Villa Honegg w Ennetbürgen, Szwajcaria

Ta luksusowa willa jest położona na zboczu góry Bürgenstock, z którego roztacza się widok na jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Willa została zbudowana w 1905 roku jako hotel i została odnowiona w 2011 roku przez szwajcarskiego architekta Gabriela Scotta, który zachował jej historyczny charakter i dodał nowoczesne udogodnienia. Willa ma powierzchnię 2400 metrów kwadratowych i składa się z 23 pokoi i apartamentów, salonu, jadalni, kuchni, spa i sali kinowej. Wnętrze willi jest urządzone w klasycznym i eleganckim stylu, z użyciem drewna, kamienia i tkanin. Willa jest pełna ciepła i przytulności, dzięki kominkom, świecom i kwiatom. Willa jest otoczona przez 14 hektarów ziemi, na której znajduje się ogród, plac zabaw i ścieżki spacerowe. Największym atutem willi jest jednak basen o długości 20 metrów, który jest podgrzewany i ma niesamowity widok na panoramę. Willa Honegg jest dostępna do wynajęcia za około 500 franków szwajcarskich za noc.

Willa nr 10. Villa La Rotonda w Vicenza, Włochy

Ta piękna willa jest położona na wzgórzu, z którego roztacza się widok na miasto Vicenza i okoliczne wzgórza. Willa została zaprojektowana przez słynnego włoskiego architekta Andreę Palladia, który zbudował ją dla swojego klienta, hrabiego Paolo Almerico, w latach 60. XVI wieku. Willa jest uważana za arcydzieło architektury renesansowej i jest jednym z najbardziej wpływowych budynków w historii. Willa ma kształt kwadratu i jest zwieńczona kopułą, która jest otoczona przez cztery portyki, każdy z nich zwrócony w inną stronę. Willa ma powierzchnię 500 metrów kwadratowych i składa się z czterech pokoi, czterech łazienek, salonu, jadalni, kuchni i kaplicy. Wnętrze willi jest urządzone w stylu klasycznym i bogatym, z użyciem marmuru, fresków i rzeźb. Willa jest otoczona przez 12 hektarów ziemi, na której znajduje się ogród, fontanna i altana. Willa La Rotonda jest obecnie muzeum i jest dostępna do zwiedzania za około 10 euro za osobę.

 

Powiązane treści