5 sierpnia 2021

Malutkie łazienki – przekleństwo czy błogosławieństwo nowoczesnego budownictwa

Bez względu na to czy decydujemy się na zakup domu czy mieszkania w stanie deweloperskim czy też z rynku wtórnego, to praktycznie zawsze jesteśmy skazani na malutkie łazienki. Może się jednak okazać, że niewielkie gabaryty pomieszczenia wcale nie są jego wadą, ale wręcz przeciwnie – istnym atutem!

Małe łazienki w bloku

Łazienki o małej powierzchni przeważnie kojarzą nam się z ciasnymi mieszkaniami w bloku. To charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa wielorodzinnego nie tylko sprzed wielu lat, ale również współcześnie. Jednak w miarę upływu lat architekci wpadli na naprawdę sporo pomysłów, jak najlepiej wykorzystać tego rodzaju przestrzeń.
Współcześnie mamy wiele możliwości aranżacji nawet mikroskopijnej łazienki, tak by stała się ona funkcjonalnym pomieszczeniem. Zaczynając od możliwości wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej, aż po niewielkich rozmiarów pralki czy nawet pralko-suszarki!
W ten sposób bez utraty cennego metrażu możemy urządzić idealną malutką łazienkę.

Malutka łazienka jak urządzić?

Dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnemu w marketach budowlanych czy też salonach łazienek znacznie łatwiej jest wybrać odpowiednie elementy wyposażenia do bardzo małych łazienek. Tak naprawdę nie musimy już z konieczności decydować się na kabinę prysznicową. Równie dobrze możemy zdecydować się na niewielkich rozmiarów wannę.

Wybór odpowiedniego wyposażenia zależy wyłącznie od nas. Współcześnie malutka łazienka z prysznicem to najczęściej wybór młodych ludzi, którzy stawiają na praktyczność tego rozwiązania. Szybki prysznic z rana to dla nich gwarancja udanego dnia. W ten sposób oszczędzamy też miejsce na dodatkową szafkę czy inny rodzaj wyposażenia.

Przeczytaj także:  Stan deweloperski domu - na jakie wykończenie można liczyć?

Wiele osób uważa również, że malutka łazienka z prysznicem i pralką to idealne połączenie. Dzięki zaoszczędzonemu miejscu możemy sobie pozwolić na większych rozmiarów pralkę czy pralko-suszarkę. Znajdzie się również miejsce na dodatkowy kosz na bieliznę czy inne akcesoria.

Warto jednak pamiętać, że malutka łazienka z wanną to również doskonałe rozwiązanie! System zgrabnych półek czy wiszących szafek również zagwarantuje nam sporo miejsca do przechowywania, a równocześnie będziemy mogli wyciągnąć się wygodnie w wannie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy też stworzyć w naszej łazience wyjątkowy klimat na wieczorne chwile relaksu.

Malutka łazienka – inspiracje

Masz do urządzenie małą łazienkę, ale nadal nie masz pomysłu? W takim razie warto poszukać inspiracji. Oczywiście możesz zawsze zdać się na pomoc specjalisty – wiele osób oferuje tego rodzaju usługę. Możemy z niej skorzystać również w salonie łazienek. To na pewno ułatwi nam zaaranżowanie łazienki. Jednak bardzo często taka usługa jest odpłatna. A przecież możemy poszukać inspiracji!
W tym celu warto dokładnie obejrzeć ekspozycje w marketach budowlanych czy też salonach łazienek. Oczywiście z pomocą przyjdą nam również katalogi na ten temat. Pomocne również okażą się programy telewizyjne na temat remontu i urządzania całego mieszkania!

Przeczytaj także:  Kuchnia na poddaszu - wszystko co musisz wiedzieć!

Nowoczesna malutka łazienka

Nie musimy się już martwić, że nasz mała łazienka, to będzie proste pomieszczenie, w którym zawsze musimy iść na kompromis. Bez względu na rozmiary pomieszczenia możemy stworzyć naprawdę funkcjonalne wnętrze wyposażone w nowoczesne sprzęty. W końcu może się okazać, ze pralko-suszarka ma niewielkie rozmiary a dodatkowe oświetlenie sprawi, ze nie będziemy musieli się martwić o dodatkowe kontakty czy brak odpowiedniej widoczności.

Malutkie łazienki na poddaszu

Niewielki metraż charakteryzuje również łazienki znajdujące się na poddaszu. Są one dosyć wymagające jeśli chodzi o urządzenie, ponieważ część powierzchni przypada na skos dachu. Nie warto się jednak tym przejmować, ponieważ może się to okazać idealnym miejscem na praktyczną szafkę czy też pralkę.
Łazienki urządzone na poddaszu pozwalają również zaoszczędzić nam miejsce w domu czy mieszkaniu. Wystarczy ją kreatywnie zagospodarować.

malutka łazienka na poddaszu

Malutka łazienka – dlaczego warto?

Chociaż wiele osób marzy o dużej łazience w stylu amerykańskim, to jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na tego rodzaju rozwiązanie. Z tego też powodu czasem lepiej jest postawić na urządzenie niewielkiej łazienki. Oczywiście ma na to wpływ przede wszystkim cały metraż naszych czterech katów. Czasem lepiej poświęcić kilka metrów na rzecz innego pomieszczenia.
Warto się również zastanowić nad względami ekonomicznymi. Im większa łazienka tym droższe jej wykończenie i wyposażenie.

Powiązane treści