29 sierpnia 2023

Praktyczne wskazówki doboru idealnych elektronarzędzi na placu budowy

Wybór elektronarzędzi na plac budowy powinien być poprzedzony dobrą analizą. Wszystko dlatego, że narzędzia tego typu narażone są na intensywną eksploatację w trudnych warunkach. W związku z tym powinny cechować się ponadprzeciętną żywotnością i być wykonywane z wysokiej jakości materiałów. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze elektronarzędzi na budowę oraz zapoznasz się z ofertą przygotowaną w tym zakresie przez ekspertów sklepu Mensura.

Przede wszystkim wysoka jakość 

Oczywiście kluczem przy wyborze elektronarzędzi na plac budowy jest weryfikacja jakości ich wykonania. Ze względu na specyfikę pracy na budowie, nie ma tam miejsca na żadne niedociągnięcia. Od niezawodności i wytrzymałości narzędzi zależy nie tylko wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników. Właśnie dlatego każde narzędzie powinno być sprawdzone pod kątem parametrów technicznych, żywotności oraz wytrzymałości eksploatacyjnej. Na budowę rekomenduje się zakup produktów klasyfikowanych jako profesjonalne, które pochodzą z oferty renomowanych producentów.

Dopasowanie do swoich indywidualnych potrzeb 

Kolejnym czynnikiem wyboru jest odpowiednie dopasowanie narzędzi do swoich indywidualnych potrzeb. Na budowie wykonuje się różne prace. Elektronarzędzia powinny być kupowane stricte pod nie. W ten sposób można zoptymalizować koszty związane z zakupem sprzętu oraz zadbać o swoją wygodę. Przy tej ostatniej niezwykle ważna jest również ergonomiczna budowa. Dzięki temu narzędzia te są bezpieczniejsze w pracy i stanowią mniejsze obciążenie dla osoby, która ją wykonuje. To ważne, ponieważ wiele z prac budowlanych wymaga wielogodzinnego operowania elektronarzędziami.

Przeczytaj także:  Koszt budowy domu parterowego na różnych etapach

Jakie elektronarzędzia budowlane znajdziesz w sklepie Mensura?

Na szczęście znaczną część analizy wykonali za Ciebie eksperci sklepu Mensura. To miejsce, w którym specjaliści dbają o zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Oferta narzędzi budowlanych skierowana jest do klientów indywidualnych i biznesowych. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, wydłużoną żywotnością, niezawodnością i zwiększoną wytrzymałością eksploatacyjną. Dzięki temu stanowią wybór numer jeden dla wielu świadomych specjalistów, którzy na co dzień wykonują prace budowlane oraz remontowo-wykończeniowe.

Obecnie w asortymencie znajdują się takie elektronarzędzia przydatne na budowie, jak m.in.:

 • pilarki elektryczne;
 • młotowiertarki;
 • klucze udarowe;
 • mieszarki elektryczne;
 • gwoździarki;
 • odkurzacze przemysłowe;
 • frezarki;
 • lutownice;
 • latarki;
 • i inne. 

>Pochodzą z oferty takich producentów, jak m.in.: Bosch, Stanley, Black+Decker, DeWalt i inni. W dalszej części artykułu przyjrzymy się nieco ofercie młotowiertarek i pilarek elektrycznych.

Młotowiertarki od Mensura

W warsztacie firmy budowlanej powinny znaleźć się dobrej jakości młotowiertarki, czyli inaczej młoty udarowe. Pozwalają na wykonywanie wielu codziennych prac, w tym m.in. wiercenie otworów o dużej średnicy w twardym podłożu takim jak beton. W ofercie Mensura przygotowano starannie dobrane narzędzia, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dobrej jakości młotowiertarka akumulatorowa korzystnie wpłynie na efektywność Twojej pracy. Na budowę rekomenduje się narzędzia o mocy w granicach 1000-2000 W.

Przeczytaj także:  Układanie kostki brukowej - jak wybrać najlepszą firmę?

Pilarki elektryczne

Piła elektryczna to kolejne narzędzie, które może przydać się na budowie. W trosce o zaspokojenie potrzeb klientów eksperci Mensura przygotowali czytelny podział tego typu narzędzi na takie podkategorie jak:

 • piły alligator;
 • piły tarczowe;
 • piły szablaste;
 • pilarki stołowe;
 • pilarki ukośnice. 

Każde z nich ma nieco inne przeznaczenie, z którym warto zapoznać się przed zakupem. Dobrze dobrana piła łańcuchowa elektryczna przełoży się na zwiększenie wydajności prowadzonych prac przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo operatora. 

Zapraszamy do zakupów w Mensura

Jeżeli interesuje Cię pilarka łańcuchowa elektryczna lub inne elektronarzędzie budowlane, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Mensura. To jeden z liderów polskiego rynku w obszarze dystrybucji profesjonalnych narzędzi i maszyn. Każdy produkt z asortymentu sklepu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ cechuje się wysoką jakością wykonania i precyzją pracy. Zapraszamy do zakupów bezpośrednio w sklepie internetowym Mensura.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści