30 grudnia 2022

Łóżko tapicerowane czy drewniane – które będzie lepsze?

Urządzając sypialnię, trzeba podjąć szereg różnych decyzji. Jedną z najważniejszych jest wybór funkcjonalnego i dopasowanego do aranżacji łóżka. Zastanawiasz się, jakie łóżko do sypialni: drewniane czy tapicerowane wybrać? Które będzie lepsze? Dowiedz się, jakie walory ma każde rozwiązanie, i dokonaj dobrego wyboru!

Łóżko drewniane – jakie są jego zalety?

Łóżko drewniane stworzone z naturalnego surowca jest znakomitym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie bliskość natury i wszystko, co ekologiczne. Drewno jest surowcem odnawialnym, a współcześnie dokłada się wszelkich starań, by dbać o zrównoważoną gospodarkę leśną. Producenci w trosce o zdrowie użytkowników stosują do wykończenia nieszkodliwe lakiery, oleje i bejce.

Łóżko drewniane będzie też znakomitym wyborem w przypadku osób zmagających się z alergiami. Drewno łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy je przetrzeć ściereczką, aby pozbyć się kurzu wywołującego uciążliwe kichanie, kaszel, łzawienie oczu czy swędzenie skóry. W łóżkach drewnianych jedną z kluczowych zalet jest ich duża wytrzymałość. Łóżka z litego drewna są bardzo solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu posłużą przez lata, zachowując swój pierwotny wygląd.

Ponadto drewno ociepli wnętrze. Nada sypialni wyjątkowo przytulny charakter. Choć w przypadku łóżek drewnianych nie mamy aż tak dużej elastyczności w dopasowaniu ich do wnętrza, jak w przypadku łóżek tapicerowanych, to jednak pewien margines swobody zostaje, gdyż przeważnie producenci oferują możliwość wyboru koloru wybarwienia drewna.

Przeczytaj także:  Jak sobie radzić ze ślimakami w ogrodzie

Łóżko tapicerowane – poznaj jego atuty!

Łóżko tapicerowane jest wręcz stworzone z myślą o poszukujących komfortu codziennego odpoczynku. Jego miękkie obicie jest przyjemniejsze w dotyku niż drewno. Tapicerowany zagłówek pozwoli wygodnie oprzeć się podczas czytania lub oglądania filmów przed spaniem albo podczas weekendowego śniadania w łóżku. Już nie będzie potrzeby układania poduszek za plecami, aby zapewnić sobie wygodne podparcie. Dzięki możliwości wyboru tkaniny obiciowej z szerokiej gamy materiałów o różnej fakturze i kolorystyce bez problemu dopasujemy łóżko do wystroju pomieszczenia. Wśród łóżek tapicerowanych wyróżnić można klasyczne łóżka ramowe albo łóżka kontynentalne. Te drugie będą świetną opcją, gdy chcemy sypiać wyżej nad podłogą.

Łóżko tapicerowane czy drewniane – jakie wybrać w zależności od stylu wnętrza?

Łóżko tapicerowane czy drewniane to decyzja, która powinna być podyktowana także stylem wnętrza. W zależności od wybranego kanonu estetyki należy wybrać odpowiedni model łóżka. Kiedy chcemy stworzyć aranżację w stylu rustykalnym, wybór jest oczywisty. W sypialni inspirowanej wiejską chatą nie może znaleźć się inne łóżko jak drewniane. W lekkim, swobodnym i kreatywnym stylu boho też zdecydowanie lepiej sprawdzi się łóżko drewniane. Ale jeśli marzy się nam elegancja i luksus typowe dla stylistyki glamour, niezastąpione będzie łóżko tapicerowane, np. obite welurową tkaniną i ozdobione efektownymi pikowaniami.

Przeczytaj także:  Koszty budowy domu 120 m2

Do nowoczesnych aranżacji też warto wybrać łóżko tapicerowane o minimalistycznym designie. Niektóre style wnętrz w odniesieniu do typu łóżka pozostawiają większą dowolność. Przykładowo, w pokoju sypialnianym urządzonym w stylu skandynawskim sprawdzi się zarówno łóżko drewniane, ale równie dobrze zaprezentuje się proste łóżko tapicerowane w spokojne stonowanej kolorystyce, np. dowolnym odcieniu szarości. Warto zapoznać się z regułami danego stylu, a wtedy wybór – łóżko drewniane czy tapicerowane – nie będzie budził żadnych wątpliwości.

Łóżko drewniane czy tapicerowane? A może jeszcze inne?

Choć najczęściej decyzja co do wyboru łóżka koncentruje się między modelem z drewna a tapicerowanym, to nie są to jedyne możliwości. Producenci oferują nam również łóżka płytowe, które wizualnie są bardzo podobne do łóżek drewnianych, ale z pewnością mniej trwałe. Za to bez wątpienia kupimy je w korzystniejszej cenie. Inną możliwością są łóżka metalowe. Kute metalowe łóżka z ciekawą ornamentyką są świetną propozycją dla tych, którzy chcą stworzyć bardzo oryginalną aranżację.

Mamy nadzieję, że udało się nam choć trochę pomóc Ci rozstrzygnąć, co będzie lepsze w Twojej sypialni: łóżko tapicerowane czy drewniane. Znając korzyści, jakie daje każde z rozwiązań, na pewno wybierzesz wariant, który lepiej odpowie na Twoje potrzeby.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści