5 grudnia 2022

Jakie wybrać panele laminowane?

Panele laminowane to niewątpliwie jedne z najbardziej popularnych wyborów na podłogę, na jakie obecnie się decydujemy. Pięknie odwzorowują naturalne tworzywa, a do tego, w porównaniu z klasycznym drewnem, cechują się szeregiem zalet związanych z ich użytecznością. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup? Jakie panele laminowane najlepiej sprawdzą się w naszym wnętrzu i jednocześnie nie pozbawią nas wszystkich oszczędności?

Panele laminowane a klasa ścieralności

Jak wiemy, podłoga jest zdecydowanie bardziej narażona na eksploatację niż inne elementy wyposażenia. W rezultacie powinna charakteryzować się odpowiednimi parametrami, w tym klasą ścieralności. Panele laminowane dzielimy na te do użytku mieszkalnego (1-3) oraz budynków użyteczności publicznej bądź wnętrz narażonych na wzmożony ruch (4-6). W przypadku zakupu dekorów do domu doskonałą opcją będą podłogi o klasie ścieralności AC3 bądź AC4. Stosunkowo wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia pozwala na zastosowanie paneli zarówno we wnętrzach tj. kuchnia czy salon, jak i na biurowych korytarzach czy gabinetach. Jeżeli natomiast zależy nam na podłodze do intensywnie użytkowanych pomieszczeń czy budynków, zdecydowanym faworytem są dekory o klasie ścieralności AC5 czy AC6. Powierzchnia jest doskonale odporna na wszelkie zarysowania, zachowa zatem swój pierwotny stan i będzie cieszyć nasze oko jeszcze wiele lat.

Przeczytaj także:  Jakie czynniki uwzględnić wybierając grubość paneli podłogowych?

Panele podłogowe laminowane – na co zwracać uwagę?

Panele, oprócz odpowiedniej klasy ścieralności, powinny charakteryzować się jeszcze kilkoma istotnymi czynnikami. Jak wybrać te najlepsze? Przede wszystkim szukajmy podłóg odpornych na działanie wilgoci. Panele wytwarzane w technologii SPC (ang. Stone Plastic Composite) będą świetnym wyborem do kuchni czy łazienki. Montując je w tych pomieszczeniach, nie musimy obawiać się, że ciecz wsiąknie w dekor, w rezultacie go niszcząc. Kolekcja Rocko, którą znajdziemy w ofercie Kronospanu, jest tego idealnym dowodem. Co więcej, należy również wziąć pod uwagę to, jak panele reagują na ogrzewanie podłogowe. Obecnie coraz częściej inwestujemy w to rozwiązanie – podłoga musi więc nadawać się do takiego zastosowania. Najlepiej sięgnąć po komponenty o dużej przenikalności cieplnej, które nie zareagują negatywnie ani z ogrzewaniem wodnym, ani elektrycznym. Istotne są również stabilność oraz wytrzymałość. Wahania temperatury czy wilgotność może mieć realny wpływ na naszą podłogę. Wybierajmy zatem panele, które nie odkształcają się pod wpływem warunków atmosferycznych i cieszą pięknym designem nie tylko w dniu ich zainstalowania, ale też i kilka lat później.

Przeczytaj także:  Kuchnia na poddaszu - wszystko co musisz wiedzieć!

Podłogi „na każdą kieszeń”, czyli kolekcja LARRGO

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o cenie. W czasach tak wielkiej inflacji każdy z nas nieco ostrożniej podchodzi do zakupów. Naturalnie, na elementach wyposażenia domu czy biura, które ma nam służyć latami, nie możemy znacząco oszczędzać. Warto jednak wybrać rozwiązania, które są tak jakościowe, jak i atrakcyjne dla naszego portfela. Faworytem wśród konsumentów jest kolekcja podłóg LARRGO, również dostępna w ofercie marki Kronospan. Wodoodporne panele winylowe i wytrzymałe panele laminowane o wysokiej klasie ścieralności, doskonale imitujące naturalne drewno i świetnie wkomponowujące się we wnętrza – to strzał w dziesiątkę na rynku aranżacji. Dekory są również przyjazne środowisku oraz niesamowicie łatwe w konserwacji, a co za tym idzie, idealnie sprawdzą się w naszych domach, pełnych życia oraz uśmiechu najmłodszych.

Wybór paneli laminowanych to nie lada wyzwanie. Decyzja powinna zależeć nie tylko od naszych indywidualnych preferencji, ale i pomieszczeń, w których podłoga ma zostać zainstalowana oraz stylu, w jakim utrzymane jest dane wnętrze. Na rynku jest jednak tyle dostępnych dekorów, że każdy z nas z pewnością znajdzie coś, co przyciągnie jego uwagę, zyskując doskonałej jakości powierzchnię, która będzie funkcjonować latami.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści