21 listopada 2022

Modna łazienka – jak ją urządzić?

Mówi się, że to kuchnia jest sercem domu, a tymczasem to łazienka jest pomieszczeniem, które jest mocno wyeksponowane na widok gości. Dzieje się w niej naprawdę sporo – jest poranna toaleta każdego z domowników, kilkukrotne mycie rąk w ciągu dnia, a także wieczorny relaks i czynności przygotowujące do snu. Jak stylowo i funkcjonalnie urządzić swoją łazienkę? Warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej szafki.

Zakup szafki pod umywalkę

Ten mebel jest nieodłącznym elementem aranżacji każdej łazienki. Spełnia nie tylko funkcję podtrzymującą umywalkę, ale i można w niej przechowywać rozmaite akcesoria. Nowoczesne szafki pod umywalkę występują w ogromnej gamie kolorystycznej, różnych formach i rozmiarach. Dopasowanie mebla do własnych potrzeb nie jest niczym trudnym, jeśli trafi się na sklep z właściwą ofertą.

Na co zwrócić uwagę?

Chcąc, aby łazienka prezentowała się modnie i stylowo, warto wybrać szafkę pod umywalkę, która będzie dobrze się prezentować w zestawieniu z płytkami i pozostałymi elementami wyposażenia. Bardzo dużo modeli szafek dostępnych jest w uniwersalnej bieli, co zwiększa możliwości aranżacyjne odnośnie do wyboru wzorów i kolorów płytek.

Przeczytaj także:  Jak sobie radzić ze ślimakami w ogrodzie

Warto również zwrócić uwagę na wielkość mebla. Często jest on jedynym, poza prysznicem i pralką, elementem wnętrza, dlatego należy dopasować go pod względem rozmiarów. Zakup zbyt dużej lub zbyt małej szafki pod umywalkę może obniżyć jej funkcjonalność i będzie wyglądać nieestetycznie.

Rodzaje szafek

Wśród najbardziej popularnych modeli wyróżnia się szafkę pod umywalkę nablatową. Kupujący często decydują się na mebel, który można przymocować do ściany, zostawiając pod spodem łatwą do sprzątania przestrzeń. Często w tym miejscu przechowuje się dodatkowe akcesoria łazienkowe czy chemię. Wiszące szafki pod umywalkę zwracają na siebie uwagę prostotą wykonania, minimalizmem oraz klasycznym designem.

Innym wyborem kupujących są szafki stojące. To rozwiązanie dla zwolenników klasyki, które nie dość, że prezentuje się estetycznie, to jest do tego bardzo funkcjonalne. Szafki stojące oferują sporo przestrzeni do przechowywania najpotrzebniejszych akcesoriów, dzięki czemu każdy przedmiot ma w niej swoje miejsce. Szafka z odpowiednią ilością półek i szuflad nie tylko pozwoli utrzymać należyty porządek, ale dzięki odpowiedniej organizacji ułatwi codzienną toaletę.

Przeczytaj także:  Jakie wymiary powinny mieć miejsca parkingowe?

Szafki łazienkowe wysokiej jakości – po czym je poznać?

Jeszcze przed zakupem należy dokładnie przyjrzeć się parametrom wybranego mebla, by uniknąć w przyszłości wymiany uszkodzonych elementów. Szafki pod umywalkę powinny być wykonane z trwałego materiału, który jest odporny na wilgoć oraz uszkodzenia. Powierzchnia mebla musi być pokrywa specjalną folią, co przedłuża trwałość i odporność na warunki panujące w pomieszczeniu.

Współczesne meble są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Szafka wyposażona w system cichego domykania pozwoli na bezgłośne zamknięcie każdej z szuflad. Warto zwrócić uwagę również na wykończenie – ergonomiczne uchwyty aluminiowe są łatwe w utrzymaniu w czystości, a ponadto stanowią klasyczny i elegancki akcent w całej aranżacji.

Powiązane treści