8 marca 2023

Mieszkanie w stanie deweloperskim. O czym warto pamiętać podczas jego urządzania?

Coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim. Dlaczego? Ponieważ wykończeniem wnętrz może od początku do końca może zająć się nowy właściciel. Kupując mieszkanie z drugiej ręki, możliwe jest to jedynie w przypadku generalnego remontu. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas urządzania mieszkania i na kupnie jakich przedmiotów nie warto oszczędzać.

Na tych rzeczach nie warto oszczędzać!

Od czego zacząć urządzanie mieszkania w stanie deweloperskim? Najlepiej od podstaw, czyli od podłogi. To, czy wybierzesz płytki, czy panele, zależy wyłącznie od Ciebie. Oba rozwiązania mają wiele zalet i dostępne są w wielu wzorach i motywach kolorystycznych. Co więcej, coraz więcej osób zastępuje płytki panelami winylowymi, które tak jak płytki, są wodoodporne, trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu, że są dostępne w wielu wzorach, np. https://fachura.net/106-panele-winylowe-jodelka-francuska, bez problemu dopasować je można do stylu, w jakim chcemy urządzić nasze mieszkanie. W przypadku podłogi nie warto oszczędzać. Ma ona służyć przez wiele długich lat, a wykonana z niskiej jakości materiałów, może wymagać wymiany już po kilku latach. Urządzając mieszkanie, warto kupić wysokiej jakości panele i dostosować je do stylu, w jakim chcemy urządzić mieszkanie. Panele są bazą, od której zaczynamy każdy generalny remont, a często także to właśnie do ich koloru i motywu dopierane są w późniejszym czasie meble i akcesoria. Urządzając mieszkanie w stylu minimalistycznym, możemy postawić na https://fachura.net/75-panele-winylowe-biale. Do wnętrz urządzonych w stylu loftowym doskonale sprawdzą się panele z motywem jodełki francuskiej, a do mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim, bez problemu wpasują się panele, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają prawdziwe drewno.

Przeczytaj także:  Kwiaty na balkonie - kompleksowy poradnik o tym jak mieć piękny balkon

Po podłodze przyszedł czas na meble. Te, zupełnie jak panele czy płytki, z reguły mają służyć latami. W tym momencie bardzo wielu właścicieli mieszkań staje przed ogromnym dylematem, ponieważ wyposażenie całego mieszkania to dość spory koszt, biorąc pod uwagę nie tylko pokoje, lecz także kuchnię, łazienkę i korytarz. Wysoka inflacja oraz wzrost cen materiałów budowlanych, a także mebli, sprawia, że koszt wyposażenia mieszkania może przyprawić o zawroty głowy. Czy warto więc oszczędzać na meblach? Biorąc pod uwagę, że będą one intensywnie użytkowane każdego dnia i mają służyć przez wiele długich lat, na meblach również nie warto oszczędzać. Ich kupno należy traktować raczej nie jako wydatek, lecz jako inwestycję w mieszkanie. Wysokiej jakości meble mogą posłużyć nawet kilkanaście lat, a te wykonane z niskiej jakości materiałów, szybko ulegną zniszczeniu.

Przeczytaj także:  Jaki stół do jadalni wybrać?

Dodatki i akcesoria do nowego mieszkania

Różnego rodzaju dodatki i akcesoria to doskonały sposób na oszczędności. W tym przypadku warto wykorzystać te dodatki, które już posiadamy. Na pewno mieliśmy ich mnóstwo w poprzednim mieszkaniu, dlaczego więc nie wykorzystać ich również w tym nowym? Wbrew pozorom na powstrzymaniu się od zakupu tego rodzaju rzeczy możemy naprawdę sporo zaoszczędzić, bo dodatki i akcesoria nie należą do najtańszych. Wystarczy zapoznać się z cenami obrazów, plakatów, czy figurek, aby przekonać się, jak wiele kosztować może urządzenie całego mieszkania.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści