23 sierpnia 2021

Jak wybrać kolor do sypialni – krótki poradnik

Wiele osób decydując się na urządzanie sypialni w pierwszej kolejności zastanawia się jaka farba pomalować ściany, żeby nasz odpoczynek był naprawdę jak najlepszy. Kolor do sypialni to naprawdę spore wyzwanie. W końcu wybieramy nie tylko farbę ale również odcienie dodatków, takich jak pościel, tekstylia czy inne dekoracje. W końcu idealnie urządzona sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu.

Kolor do sypialni – czym się kierować?

Wybierając odpowiednie kolory warto kierować się nie tylko naszymi upodobaniami ale również zasadami urządzania właśnie tego pomieszczenia. Ogólnie przyjmuje się, że najlepsze do sypialni są kolory pastelowe. Pozwalają one naszemu ciału odpowiednio się zrelaksować i odpocząć.

Innym polecanym kolorem jest również zielony czy niebieski. Mają one wyciszający wpływ na nasze organizmy i pomagają szybko zasnąć po męczącym dniu. Warto jednak uważać na te kolory i wybrać stonowane i ciepłe odcienie , żeby wizualnie nie wychodząc sypialni!
Istnym hitem ostatnich lat są również sypialnie w odcieniach szarości. Pozwalają one nie tylko szybko odpocząć i się zrelaksować, ale również ułatwiają dobór i ewentualną zmianę dodatków takich jak pościel czy zasłony.

A może wybrać kolor biały?

Nieśmiertelnym kolorem do sypialni jest również biel. Sterylna i czysta pozwala nam urządzi. Sypialnie w stylu nowoczesnym czy Glamour. Również wykorzystując ten kolor możemy stworzyć klimatyczne wnętrze Z doskonałymi dodatkami. Również w tym przypadku mamy szerokie pole do popisu jeśli chodzi o dodatki! W końcu przy bieli można poszaleć z kolorami.

Przeczytaj także:  Jak malować ściany na styku z sufitem - niezbędne informacje

To kolor, który daje nam szerokie pole do popisu a jednocześnie pozwala stworzyć naprawdę klimatyczne wnętrze, w którym z chęcią będziemy chcieli odpoczywać.

Wybierając ten kolor na pewno z łatwością zaaranżujemy sypialnie w praktycznie każdym stylu. W końcu to ponadczasowy kolor!

Kolor dodatków do sypialni

W zależności od tego jaki wybraliśmy kolor mebli i ścian możemy zacząć wybierać odpowiednie tekstylia i ozdoby. To jakie dodatki wybierzemy zależy również od stylu, w jakim chcemy urządzić naszą sypialnie. Na przykład w stylu klasycznym będą królowały pastelowe kolory z nieśmiertelna biała pościelą. Będą w niej również idealnie wyglądać popularne rośliny doniczkowe.

Znacznie odważniejsze ale nadal stonowane barwy sprawdza się doskonale w stylu industrialnym czy też loftowym. Pamiętajmy jednak, że tutaj będą preferowane szarości z dodatkami.

Znacznie więcej możemy sobie pozwolić przy stylu Glamour. Wówczas sprawdzi się pościel w odważnym kolorze, na przykład czarna z ekskluzywnymi dodatkami. Mogą to być błyszczące element czy całe cekinowe poduszki.

Jakich kolorów nie wybierać

Stanowczo odradzanymi kolorami w naszych sypialniach są soczyste kolory, które działają na nas pobudzająco. Odpadają więc takie kolory jak czerwony czy pomarańczowy. Choć wiele osób się zastanawia, czy mogą je wykorzystać w domu, to jednak lepiej zdecydować się na nie w innych pomieszczeniach niż łazienka.

Nie sprawdzaj się również mocno nasycone odcienie, przy których trudno nam się skupić. Unikajmy również kolorów zbyt ciemnych. Trudno przy nich odpocząć.

Przeczytaj także:  9 najlepszych kwiatów do biura

Dlaczego najlepiej wybrać pastele

Wiele osób na pewno zastanawia się nad tym, dlaczego właśnie najlepszymi kolorami do sypialni są pastelowe odcienie. Odpowiedź jest prosta. To właśnie przy takich barwach najlepiej nam się odpoczywa a jednocześnie możemy się zdecydować na nasze ulubione kolory.
To właśnie w pastelowych wnętrzach możemy się zrelaksować. Mają one również inne atuty!
Jasne i stonowane barwy są również bardzo łatwe w utrzymywaniu czystości. A to przecież również bardzo ważne w naszych sypialniach!

Postaw na własny pomysł!

Pamiętajmy jednak, że bez względu na wszystko warto się również kierować własnymi preferencjami w sprawie wyboru koloru ścian czy też wyposażenia. To właśnie nasz pomysł liczy się najbardziej. W końcu to właśnie my będziemy w niej wypoczywać. Dlatego też pozwólmy sobie na chwilę kreatywności i szaleństwa. Oczywiście warto się również zainspirować poradnikami czy aranżacjami z katalogów. To na pewno ułatwi nam pracę!

Jak widać wybranie odpowiedniego koloru do aranżacji naszej sypialni wcale nie musi być takie trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy kilka chwil, żeby stworzyć nasza wymarzoną sypialnie. A kilka wskazówek na pewno ułatwi nam osiągnięcie zamierzonego celu – idealnego miejsca do chwili relaksu i odpoczynku. W końcu to najważniejsze!

Powiązane treści