30 listopada 2022

Jak kupić mieszkanie w Bydgoszczy od dewelopera?

Chcesz zakupić mieszkanie? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w rynek pierwotny, czyli w nowe lokale mieszkalne od dewelopera. Zatem, gdy zdecydujesz się zainwestować w tego typu mieszkanie, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych krokach. Dlatego też już teraz przekonaj się, jak można zakupić mieszkanie w Bydgoszczy od dewelopera.

Na co trzeba zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Gdy planujesz zakupić mieszkanie od dewelopera, ważne jest zwrócenie uwagi na takie kwestie, jak lokalizacja, cena i metraż. To zdecydowanie najważniejsze kwestie, które sprawiają, że masz pewność, iż wybrane lokum będzie korzystną inwestycją. Najbliższe sąsiedztwo, odległość do supermarketów, apteki, przedszkoli czy szkół, a także do aktualnego miejsca pracy – na to wszystko też musisz zwrócić uwagę, gdy szukasz mieszkania w Bydgoszczy od dewelopera.

Przyjrzyj się też takim praktycznym kwestiom, jak np. liczba i rozstawienie pokojów, czy salon jest połączony z kuchnią, czy też nie, na którym piętrze jest mieszkanie, czy jest balkon, skrytka lokatorska oraz zagwarantowane miejsce parkingowe itp. Nie zapomnij też o tym, aby zwrócić uwagę na aspekty związane z wyborem rzetelnej i doświadczonej firmy deweloperskiej. Warto też sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego, aby upewnić się, że w pobliżu nie są planowane drogi szybkiego ruchu czy budowa galerii handlowej.

Przeczytaj także:  Praktyczne i skuteczne porady na pozbycie się mrówek z domu

Krok po kroku, co musisz zrobić, aby kupić mieszkanie od dewelopera

Zanim zakupisz mieszkanie od dewelopera, warto pamiętać o kilku bardzo ważnych krokach.

Na początku konieczne jest dokładne zbadanie zdolności kredytowej. Większość osób decyduje się na kupowanie mieszkania na kredyt hipoteczny. Jednak wcześniej musisz dowiedzieć się, czy w ogóle masz szansę na zyskanie go. Sprawdź, ile wynosi obowiązkowy wkład własny i zastanów się, czy masz pieniądze na wykończenie mieszkania w Bydgoszczy. Deweloper może pomóc Ci w kolejnym kroku, czyli w wybraniu odpowiedniego lokalu. Znajdź firmę, która działa na rynku od wielu lat i cieszy się dobrą opinią. Dowiedz się o przyszłych lub obecnych pracach budowlanych, jakie może zaproponować Ci firma deweloperska. Wtedy dokładnie przeanalizuj, która propozycja mieszkania opłaca Ci się najbardziej.

Przeczytaj także:  Malutkie łazienki - przekleństwo czy błogosławieństwo nowoczesnego budownictwa

Dla pewności dobrym pomysłem będzie jeszcze dokładne sprawdzenie dewelopera. W jaki sposób? Oto kwestie, na które szczególnie warto zwrócić uwagę na:

  • doświadczenie dewelopera – w ocenie pomocny będzie prospekt z wcześniejszymi realizacjami,
  • sprawdzenie KRS-u,
  • informacje na temat tego, czy firma posiada wszystkie zezwolenia na budowę,
  • to, czy przeciwko deweloperowi prowadzone są jakieś postępowania egzekucyjne,
  • status prawny działki,
  • kiedy planowany jest początek udowy i jej zakończenie.

Do tego ważne staje się również sprawdzenie planu zagospodarowania przestrzennego sąsiadujących działek, aby mieć pewność, jakie są plany budowlane w najbliższej okolicy. Niezbędne jest też poznanie dokładnych nakładów finansowych, a później dopiero spisanie umowy przedwstępnej.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści