21 września 2023

Czym jest odpływ liniowy i kiedy najlepiej się sprawdzi?

Coraz większą popularnością cieszą się minimalistyczne, niestandardowe rozwiązania, gdyż kojarzą się one przede wszystkim z nowoczesnością, elegancją i estetyką. Stopniowo odchodzi się od bogatych, pełnych przepychu dekoracji. Każdy rozmyślając o wymarzonych wnętrzach, widzi piękną, nowoczesną, a jednocześnie funkcjonalną i łatwą do utrzymania w czystości łazienkę.

Odpływ liniowy w łazience – nowoczesne, niestandardowe rozwiązanie

Odpływ liniowy to obecnie jeden z najczęściej i najchętniej wybieranych rozwiązań w łazience. Stosowany razem z kabiną prysznicową typu walk-in, tworzy duet, który jest jednym z ciekawszych, wizualnie atrakcyjnych i łatwych w utrzymaniu czystości sposobów na aranżację wymarzonej łazienki. Jest on elementem armatury hydraulicznej, który jest niezbędny podczas planowania montażu prysznica bez brodzika. 

Prysznic z odpływem liniowym jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby, która ceni sobie wygodę i komfort użytkowania, ale szczególnie docenią go domownicy posiadający pewne bariery w poruszaniu się – pozbawiony jest on brodzika. Oznacza to, że podczas wchodzenia pod prysznic, nie ma możliwości przekraczania progu, co jest dużym ułatwieniem w codziennym dbaniu o higienę. 

Przeczytaj także:  Jakie czynniki uwzględnić wybierając grubość paneli podłogowych?

Zalety odpływu liniowego

Główną zaletą bezbrodzikowych kabin prysznicowych jest brak barier – mogą z nich korzystać osoby niepełnosprawne poruszające się o wózku inwalidzkim, starsze oraz dzieci. Do stworzenia tego typu natrysku konieczna jest instalacja odpływu liniowego, który skutecznie zapobiega zalewaniu podłogi, dzięki temu, że jest w niej dyskretnie ukryty.

Kolejną zaletą odpływu liniowego jest jego uniwersalność – dostępne warianty różnią się wyglądem i wymiarami, co sprawia, że można go idealnie dopasować do aranżacji całej łazienki. W przeciwieństwie do tradycyjnych brodzików odpływ liniowy nie zabiera dużo przestrzeni.

Odpływ liniowy w łazience

Odpływ liniowy należy zamontować w kabinie prysznicowej, a dokładnie w jej posadzce lub na ścianie.  Jego zadaniem jest odprowadzanie wody do systemu kanalizacyjnego, przy użyciu siły grawitacji. Przy jego montażu należy zwrócić uwagę na wysokość zabudowy oraz przepustowość danego modelu, czyli ile wody jest w stanie odprowadzić w jednostce czasu.

Przeczytaj także:  Ile kosztuje położenie płytek - co wpływa na całkowity koszt?

Artykuł gościnny.

Powiązane treści