24 lipca 2023

Blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu. Jak o nie dbać?

Konglomerat jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych materiałów na blaty kuchenne. I nie ma w tym nic dziwnego – jest to bardzo wdzięczny surowiec, którego wykorzystanie pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów wizualnych oraz perfekcyjne dopasowanie powierzchni roboczej do estetyki całej kuchni. Piękny, nowoczesny wygląd to jednak nie jedyny atut konglomeratu, który jest przy tym kamieniem mało problematycznym w użytkowaniu oraz łatwym w pielęgnacji.

Jakie właściwości użytkowe posiadają blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu?

Konglomerat jest jedną z najlepszych alternatyw dla kamienia naturalnego. Jest to swoiste połączenie natury z technologią, które pozwoliło na stworzenie pięknego, wytrzymałego i łatwego w utrzymaniu w czystości surowca, idealnie odnajdującego się w roli blatów kuchennych. Konglomerat powstaje z naturalnego kamienia, którego rozdrobioną postać łączy się z żywicą. W efekcie uzyskuje się kamień, który jest niezwykle odporny i solidny, a także posiada kolor oraz wzór zgodny z oczekiwaniami. Jednym z kluczowych atutów konglomeratów jest możliwość stworzenia na ich bazie blatów kuchennych w praktycznie dowolnym kolorze, z zachowaniem idealnej powtarzalności surowca, która nie występuje w naturze.

Przeczytaj także:  Samochód na prąd - co należy wiedzieć przed jego kupnem?

Blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu mogą być wykonane z różnych materiałów – marmuru, granitu, a także kwarcytu. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem odbiorców, które wynika z ich przepięknej estetyki oraz świetnych właściwości użytkowych. Według wielu specjalistów, blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu kwarcowego są najlepszą alternatywą dla marmuru – naturalnego kamienia, który ze względu na swoją delikatność nie jest zalecany na blaty kuchenne. Konglomerat kwarcowy jest natomiast odporny na uszkodzenia mechaniczne, posiada właściwości antybakteryjne, a także jest lżejszy od kamienia naturalnego, co pozwala na wykonanie na jego bazie grubszych blatów.

blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego

Jak troszczyć się o blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego?

Jak każdy naturalny materiał, także blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu muszą być odpowiednio użytkowane oraz pielęgnowane, aby obsłużyły nam możliwie jak najdłużej oraz nie zmieniły swojego wyglądu. W przypadku blatów z konglomeratu kwarcowego bardzo ważne jest zapamiętanie, że pomimo swojej wysokiej wytrzymałości, nie jest to materiał w 100% odporny na działanie bardzo wysokich temperatur. Decydując się na jego zakup, warto więc zaopatrzyć się w specjalne podkładki pod gorące naczynia.

Przeczytaj także:  Gnojówki roślinne - sprawdzone sposoby na naturalne nawozy i opryski roślin

Blaty kuchenne na wymiar z konglomeratu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Zabrudzenia z ich powierzchni należy ścierać na bieżąco, używając do tego celu delikatnego detergentu i miękkiej ściereczki z mikrofibry. Raz w tygodniu warto zdjąć z blatów wszystkie sprzęty i akcesoria oraz dokładnie umyć całą powierzchnię blatów. W dbaniu o kamienne blaty bardzo ważną rolę odgrywa także impregnacja – proces, który ma na celu zabezpieczenie blatów przed plamami, poprzez obniżenie ich nasiąkliwości. W przypadku konglomeratu kwarcowego impregnację zaleca się przeprowadzać raz w roku.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści