3 kwietnia 2023

Meble do sypialni – czyli jak stworzyć idealną przestrzeń do odpoczynku

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy statystycznie nawet 1/3 swojego całego życia – na odpoczynku i regeneracji przed kolejnymi dniami. Pomieszczenie to nie służy obecnie wyłącznie do snu, ale jest także miejscem wyciszenia się po ciężkim dniu pracy – dlatego prócz łóżka kluczowe są także inne elementy wyposażenia. Jak odpowiednio dobrać meble do sypialni, na jaki typ łóżka postawić i na co jeszcze warto zwracać uwagę – na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym tekście.

Wybór łóżka – bo wypoczynek jest najważniejszy

Jeśli chodzi o meble sypialniane, to najważniejsze jest bezapelacyjnie łóżko. Musi być ono jednocześnie wygodne, jak i świetnie współgrać z aranżacją całego pomieszczenia, jako iż spędzamy w nim nawet 8 godzin każdego dnia – a jak wiemy, od tego, jaka przestrzeń nas otacza, zależy nasze samopoczucie.

Przeczytaj także:  Jak wybrać odpowiedni odkurzacz pionowy? Praktyczne wskazówki i porady

Prócz wyboru interesującego nas stylu, kluczowy jest rozmiar tego mebla. Choć zwykle, szerokie na 90 cm łóżko wystarczy dla jednej osoby, zdecydowanie lepszym wyborem są modele nieco większe, które zapewnią wyższy komfort. W przypadku małżeństw warto postawić na model o szerokości 160 cm. Nie może ono być także za krótkie – idealnym wyborem będzie łóżko długie na 200 cm, na którym bez problemu powinny zmieścić się nawet wysokie osoby.

Właściciele mniejszych sypialni, dobierając meble do sypialni, powinni z kolei postawić na jaśniejszą kolorystykę, jak meble sypialniane z kolekcji Lyon jasny. Taka barwa sprawi, że sypialnia optycznie będzie wydawać się większa. Kluczowa jest również kwestia doboru materaca – odpowiedniego do wagi użytkowników i spełniającego ich wymagania względem twardości. Nic bowiem z najpiękniejszego łóżka – czy to metalowego, drewnianego czy tapicerowanego – jeśli nie będziemy w stanie w nim porządnie wypocząć.

Przeczytaj także:  Jak dopasować do siebie zasłony i firany?

Szafki do sypialni i innego wyposażenie tego pomieszczenia

W sypialni coraz częściej nie tylko śpimy, ale także spędzamy wieczorami wolny czas – czy to przed telewizorem, z telefonem w ręce czy zanurzając się w ulubionej lekturze. Pomieszczenia te muszą więc być wyposażone w odpowiednie szafki do sypialni, jak szafki nocne (https://www.meblewojcik.com.pl/typ-mebla/szafki-nocne,12.html), które doskonale spiszą się do przechowywania drobnych przedmiotów – książki czy telefonu.

Równie ważna jest też odpowiednio pojemna szafa, która pozwoli na bezproblemowe przechowywanie odzieży, pościeli czy innych przedmiotów codziennego użytku. Tutaj doskonale sprawdzi się model wyposażony w lustra na froncie – zarówno do przeglądania się i jako element dekoracyjny, a w przypadku sypialni o mniejszym metrażu posłuży także do jej optycznego powiększenia.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści