23 listopada 2022

Malowanie ścian na biało – 3 praktyczne porady i wskazówki

Biała farba do ścian to wciąż jeden z najpopularniejszych wyborów do malowania wnętrz domów i mieszkań. Rozjaśnia każdą przestrzeń czystą, świeżą barwą, która jest także bardzo uniwersalna – świetnie łączy się z wieloma odcieniami. Nawet niedoświadczeni malarze czy dekoratorzy mogą z pomocą bieli stworzyć bardzo estetyczne wnętrza. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach i stosować proste, praktyczne rady.

1. Biel nie zawsze jest biała

Wiele osób ​​nie zdaje sobie sprawy z tego, ile jest tak naprawdę rodzajów białej farby do malowania ścian dostępnych jest w sklepach. W barwie tej może występować wiele subtelnych odcieni niebieskiego, czerwonego, żółtego, brązowego, a nawet zielonego, mniej lub bardziej widocznych w konkretnych warunkach. Z tego powodu biała farba do ścian jest tak uniwersalnym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać odpowiedni odcień, by doskonale dopasować ją do planowanej aranżacji wnętrza. Warto pamiętać, że chłodna i ciepła biel tworzą zupełnie inny klimat w pomieszczeniach. Pierwsza wygląda fantastycznie z dużą ilością naturalnego światła, natomiast druga najlepiej prezentuje się w połączeniu ze stonowanym wystrojem np. w nowoczesnym wnętrzu.

Przeczytaj także:  Jak malować ściany na styku z sufitem - niezbędne informacje

2. Biała farba do ścian zmienia się wraz z otoczeniem

Ten sam biały kolor na ścianach może wyglądać inaczej w zależności od warunków, które panują w danym pomieszczeniu. Barwa używanych mebli, zasłon, podłóg, dekoracji itp. wpływa na wygląd takiej farby. Nawet miejsce zamieszkania ma znaczenie! W lokalizacji, w której prawie codziennie jest pięknie i słonecznie, biel na ścianach będzie prezentować się inaczej, niż w deszczowej, szarej aurze.

Podczas wyboru farby w tym kolorze warto zwrócić uwagę również na położenie malowanego pomieszczenia względem stron świata. Dla przykładu – jeśli okna z pokoju wychodzą na północ, warto postawić na cieplejsze odcienie bieli, aby wnętrze nie było ponure. Dobrym pomysłem może być korzystanie z próbników farb, by sprawdzić, jak wybrany produkt prezentuje się na ścianach w konkretnych porach dnia. Otoczenie ma większy wpływ na biel, niż na jakikolwiek inny kolor, ze względu na to, jak bardzo ta barwa jest neutralna.

Przeczytaj także:  Korzyści zdrowotne zielonej herbaty: Dlaczego warto ją pić regularnie?

3. Biała farba do ścian to dobry sposób na niedrogą metamorfozę wnętrz

Malowanie ścian na biało to świetny sposób na metamorfozę domu lub mieszkania bez wydawania dużych pieniędzy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli chcemy sprzedać lub wynająć daną nieruchomość. Nic nie jest bezpieczniejszym wyborem aranżacyjnym, niż ściany w białym kolorze. W ten sposób potencjalni nabywcy mają do dyspozycji czystą kartę – mogą urządzić wnętrze w dowolny sposób. A jeśli dodatkowo poświęcimy trochę czasu na wybór odpowiednich odcieni bieli (np. optycznie powiększających wnętrze), możemy przyspieszyć sprzedaż i otrzymać od nabywcy wyższą kwotę.

Artykuł reklamowy.

Powiązane treści