29 marca 2023

Małe wanny wolnostojące – połączenie komfortowej przestrzeni kąpielowej z większą oszczędnością miejsca

Wanny wolnostojące kojarzą się z luksusowym wyposażeniem wnętrz. Jest tak między innymi dla tego, że zwykle są montowane w dużych pokojach kąpielowych. Czas jednak zerwać z tym przeświadczeniem i przyjrzeć się małym wannom wolnostojącym, które są praktycznym sposobem na stworzenie odprężającej przestrzeni kąpielowej w łazience przy wykorzystaniu mniejszej powierzchni. Przyjrzyjmy się wannom Maui od marki Roca.

Nowoczesne technologie w służbie komfortu

W ofercie Roca znajdujemy dwa modele wanien Maui – Round oraz Square. Ich podstawową, wspólną cechą jest fakt wykonania z materiału kompozytowego Stonex®, składającego się przede wszystkim z wysokiej jakości żywic i mineralnych wypełniaczy. Formuła ta pozwala na produkcję wanien o naprawdę wyjątkowych formach. Przede wszystkim Stonex® umożliwia uzyskanie cienkich ścianek, co przekłada się na przestronne wnętrze wanny przy zachowaniu maksymalnie kompaktowych wymiarów. Dzięki temu gotowy produkt zyskuje również wizualną lekkość, co podnosi jego walory estetyczne.

Kolejną ważną cechą wanien z kompozytu Stonex® jest ciepło, rozumiane na dwa sposoby. Po pierwsze, materiał ten jest bardzo przyjazny w dotyku i wywołuje odczucie przyjemnego, naturalnego ciepła. Po drugie – ma wysokie właściwości izolujące. Wanny Stonex® dłużej utrzymują temperaturę wody niż wanny akrylowe.

Przeczytaj także:  10 kroków do instalacji fotowoltaicznej z Frankiewicz Energy

Nie zapominajmy również o walorach praktycznych. Gładka powierzchnia wanny utrudnia rozwój bakteriom oraz gromadzenie się zanieczyszczeń. Do czyszczenia wystarczy łagodny, podstawowy detergent oraz miękka ściereczka. Pomimo wizualnej lekkości i delikatności, materiał Stonex® jest bardzo trwały i zachowuje swój wygląd przez wiele lat – wspomniany standardowy detergent czy promieniowanie UV nie spowodują utraty walorów estetycznych. Co ważne, kompozyt jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Wanny Maui

Wanny Maui – charyzmatyczne i nowoczesne

Eleganckie wanny Maui inspirowane są antykiem. Minimalistyczna, subtelna linia tych produktów sprawia, że uda się je dopasować do wnętrz o różnej stylistyce, tworząc wyjątkowe domowe SPA.

Wersja Round o wymiarach 150 x 70 cm to bardziej klasyczna propozycja o owalnym kształcie. Jej konstrukcja i wysokość ułatwiają wchodzenie oraz wychodzenie z wanny. Podwyższone oparcie z większym kątem nachylenia oraz długie dno pozwalające rozprostować nogi przekładają się na wysoki komfort codziennych kąpieli, pomimo stosunkowo niedużych wymiarów. Ze względu na swoje walory wizualne, wanna ta doskonale sprawdzi się w klasycznych, minimalistycznych wnętrzach, a połączona z odpowiednią armaturą, będzie ciekawym wyposażeniem przestrzeni w stylu vintage.

Przeczytaj także:  Budowa domu od podstaw na wyciągnięcie ręki

Wersja Square o wymiarach 155 x 70 cm posiada bardziej podkreślone prostokątne krawędzie. Tutaj również kształt i wysokość wanny uławiają wchodzenie oraz wychodzenie, a wyprofilowanie boczne umożliwia wygodne ułożenie rąk. Większa długość i podwójne oparcie pozwalają nawet rozważyć kąpiel we dwoje. Wersja ta, w odróżnieniu od Round, posiada odpływ umieszczony centralnie. Ze względu na swoją formę, model ten będzie idealnie pasował do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. To ciekawa propozycja dla osób, które lubią w swoim otoczeniu subtelne, ale jednak wyraźnie zarysowane krawędzie.

Wanny wolnostojące do mniejszych wnętrz

Nowoczesne materiały i przemyślany projekt wanien wolnostojących sprawiają, że również posiadacze nieco mniejszych łazienek mogą zdecydować się na wybór takiego rozwiązania do swojego domu. Dzięki temu, w połączeniu z innym wyposażeniem, będą mogli stworzyć własne, kompaktowe domowe SPA, w którym odpoczną po dniu pełnym wyzwań.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści