30 listopada 2022

Jakie meble i dodatki warto dobrać do małego salonu?

Aranżacja naszych salonów zwykle jest dla nas najwyższym priorytetem. Pomieszczenia te spełniają najbardziej reprezentacyjną rolę w naszych domach lub mieszkaniach, a co za tym idzie, większość z nas chce, by salony były przestronne i przytulne. Zdarza się jednak tak, że salony są niekiedy dość małe i nieustawne. Wówczas największym wyzwaniem staje się wybór odpowiednich mebli i dodatków. Które z nich więc najlepiej wkomponują się w przestrzeń małego salonu i pomogą go optycznie powiększą?

Wybierz kompaktowy narożnik zamiast pokaźnej sofy

Małe i nieustawne salony rzeczywiście mogą być wyjątkowo problematyczne – szczególnie jeśli chodzi o wybór mebli. Zwykle naszym głównym zadaniem jest ich dobranie w taki sposób, by dzięki nim można było zaoszczędzić cenne metry wolnej przestrzeni. Warto w pierwszej kolejności zastanowić się na zamianą pokaźnej sofy na narożnik polipol. Narożniki są meblami wręcz stworzonymi do niewielkich pomieszczeń, gdyż pozwalają na odpowiednie zaaranżowanie rogów. Te „miejsca” w naszych salonach zwykle pozostają niewykorzystane, a co za tym idzie, tracimy cenne metry przestrzeni. Narożnik polipol stanie się świetnym rozwiązaniem, które pozwoli zagospodarować niewielkie salony tak, by sprawiały one wrażenie jeszcze bardziej przestronnych.

Przeczytaj także:  Baterie wannowe 4 otworowe dla wymagających!

Zdecyduj się na meble w jasnych kolorach

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie salonu bez mebli. Zwykle niezbędny staje się stolik kawowy, komody oraz szafka na telewizor. Oczywiście nawet w najmniejszym salonie nie można całkowicie zrezygnować z mebli i innych dodatków. Wobec tego pamiętajmy, by wybierać modele w jasnym kolorze. Tego typu meble nie przytłoczą niewielkiego wnętrza, a – co do zasady – jasne barwy będą wstanie je optycznie powiększyć. Wobec tego stawiajmy na meble do salonu wykonane z jasnego, orzechowego drewna lub nawet pokryte białą farbą. Dzięki temu uzyskamy harmonijny efekt, a nasze niewielkie salony zyskają – optycznie – kilka dodatkowych centymetrów.

Lustra do małego salonu – sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Wybierając dodatki do salonu, warto zdecydować się na male lustra. Dzięki nim i kilku prostym trikom, będziemy mogli ponownie powiększyć nasze wnętrze w optyczny sposób. Male lustra nadają wnętrzu dodatkowej przestronności – jeśli tylko zostaną odpowiednio rozmieszczone. Postarajmy się więc zawiesić je na przeciwległych ścianach, na tej samej wysokości. W ten prosty sposób nasz niewielki salon ponownie zyska kilka, dodatkowych centymetrów cennej przestrzeni i będzie się prezentował w wyjątkowo efektywny sposób.

Przeczytaj także:  Jak wybrać kolor do sypialni - krótki poradnik

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści