21 marca 2024

Huśtawka kokon – pomysły na jej aranżację w domu

Huśtawka kokon to taki element wystroju, który wkomponować można w wiele różnych miejsc – dziecku zapewni ona nieskończoną rozrywkę.

Huśtawka kokon w sypialni dziecka

Dobrym miejscem na huśtawkę kokon jest sypialnia maluszka. To właśnie tam najczęściej dziecko się wycisza przed snem, relaksuje. Warto zapewnić mu jak najlepsze do tego warunki. Huśtawki kokony wbrew pozorom nie potrzebują bardzo dużo miejsca, ich wychylenie nie jest bowiem tak duże jak w standardowych huśtawkach, dlatego też wpasują się one idealnie także w niewielką przestrzeń. Kokon można umieścić na przykład niedaleko łóżeczka maluszka, tak aby uspane już dziecko komfortowo przełożyć. W zależności od tego w jakim stylu urządzony jest pokój, wybrać możemy różne modele kokonów. Na rynku dostępny jest szeroki wybór wzorów i rodzajów wykończeń – ostatnio bardzo popularne są aranżacje w barwach pastelowych i taką też huśtawkę zamontować możemy w pokoju dziecka. Pięknie prezentować się będzie model wykończony pomponami lub falbanką. Bardziej wzorzyste huśtawki sprawdzą się na przykład w pokojach w stylu boho, w których znajduje się też namiot tipi czy wielobarwna, fantazyjna tapeta. Kokon nie tylko zapewni dziecku długie godziny rozrywki, ale też dopełni aranżację pokoju.

Przeczytaj także:  Viva Magenta – jak ten kolor pantone odmieni twoje mieszkanie

Huśtawka kokon w bawialni

Trudno wyobrazić sobie bawialnię dla dziecka bez huśtawki – maluchy uwielbiają się bujać. W bawialni najczęściej sporo się dzieje, mamy na przykład drabinki, baseny z kulkami, tory przeszkód, może się też w niej bawić więcej niż jedno dziecko. Dlatego też wzajemne rozmieszczenie różnych elementów należy zaplanować tak, aby przede wszystkim było bezpiecznie. Kokon jest tutaj idealnym rozwiązaniem – po pierwsze nie ma on tak dużego wychylenia jak klasyczna huśtawka, po drugie jest miękki i w przypadku potencjalnego zderzenia się dziecka w kokonie z innym maluchem, dzieciom nie przydarzy się krzywda. Huśtawkę warto zawiesić w takim miejscu bawialni aby bujające się dziecko mogłoby bezpiecznie się huśtać, czytać, czy słuchać muzyki. Jeśli kokon jest elementem wystroju większego pomieszczenia, w którym staramy się wydzielić strefy, umieśćmy go tam gdzie maluch będzie mógł się wyciszyć, zdrzemnąć, pooglądać książeczki, czyli nieco dalej od najbardziej angażujących ruchowo elementów bawialni.

Przeczytaj także:  Sztukateria wewnętrzna — czy warto zamontować ją w swoim domu?

Huśtawka kokon na tarasie lub w ogrodzie

Huśtawkę kokon można też powiesić na terenie ogrodu lub tarasu, trzeba też jednak pamiętać o tym, że nie jest to element przystosowany do trudnych warunków atmosferycznych. Dlatego też w przypadku deszczu czy śniegu trzeba będzie ściągać kokon. Huśtawka może być jednak fantastyczną alternatywą dla hamaku tam, gdzie nie ma na niego miejsca. Dziecku zapewni rozrywkę, a jednocześnie pozwoli mu spędzić czas na świeżym powietrzu. Kokon sprawi też, że aranżacja ogrodu lub tarasu nabierze przytulności, wpisze się idealnie w styl hygge.

Huśtawki kokony i inne elementy wystroju związane z maluszkiem znaleźć można pod linkiem https://bajum.pl/. Na stronie zaopatrzymy się w kompletną wyprawkę maluszka – produkty najwyższej jakości, wykonane z wyjątkową dbałością o detale. Pomogą one zadbać o komfort i rozwój maluszka od pierwszych dni jego życia.

Wpis gościnny.

Powiązane treści