2 grudnia 2022

Baterie wannowe 4 otworowe dla wymagających!

Pomimo tego, że obecnie ogromnym powodzeniem cieszą się kabiny prysznicowe, to z pewnością nie można powiedzieć, by wanny przeszły do lamusa. Cieszą się także sporym zainteresowaniem i są wybierane nie tylko do przestronnych salonów kąpielowych, ale także i do niewielkich łazienek. Producenci ich coraz częściej oferują modele kompaktowe, które nie zabierają dużo miejsca, a jednak pozwalają korzystać w sposób komfortowy ze strefy kąpielowej. Za wygodę użytkowania wanny odpowiedzialny jest nie tylko jej kształt, rozmiar czy materiał wykonania, ale także wiele zależy do baterii, która jest montowana w jej pobliżu. Jednymi z tych, które cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem, są baterie wannowe 4 otworowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Nowoczesne i klasyczne baterie wannowe 4 otworowe

Baterie wannowe 4 otworowe to z pewnością idealny wybór, nawet dla najbardziej wymagających klientów. Modele te przede wszystkim zachwycają swoją estetyką! Prezentują się zupełnie inaczej, niż modele ścienne. Montowane są na rancie wanny lub na specjalnie zbudowanych półkach. Sam ich montaż nie jest skomplikowany, o ile na rancie wanny znajduje się tyle miejsca, by możliwe było ich umieszczenie tam.

Przeczytaj także:  Jak obliczyć - 1 hektar ile to m2?

bateria wannowa czterootworowa

Czym wyróżniają się baterie wannowe 4 otworowe? Przede wszystkim swoim nietypowym designem. W otworach w rancie wanny umieszczany jest mieszacz, oddzielnie kurki na ciepłą oraz zimną wodę oraz słuchawka natryskowa. Wąż, który jest częścią słuchawki natryskowej znajduje się w specjalnym pojemniku. Tym samym nie jest on widoczny, gdy z niego nie korzystamy. Nie trzeba martwić się też ściekającą do pojemnika wodą, ponieważ praktycznie wszystkie modele posiadają specjalne rynienki odprowadzające wodę.

Do jakich aranżacji pasują baterie wannowe 4 otworowe?

Baterie wannowe 4 otworowe to nie modele, które zawsze utrzymane są w jednym i tym samym stylu. Na rynku możemy spotkać bowiem modele, które są stylizowane na dawne epoki, baterie retro. Dostępne są także nowoczesne baterie wannowe 4 otworowe o prostej formie i w kolorach, takich jak czarny mat, złoto czy biel. Z szerokiej oferty armatury wybrać można więc baterie, które sprawdzą się w aranżacjach vintage, minimalistycznych, glamour, utrzymanych w stylistyce skandynawskiej i wielu innych.

Podczas wyboru baterii wannowych, należy jednak pamiętać o tym, żeby reszta armatury pasowała do niej. Najkorzystniej jest wybrać baterie umywalkowe, prysznicowe czy bidetowe, które także mają znaleźć się w łazience od tego samego producenta, z tej samej serii i w tej samej wersji kolorystycznej.

Przeczytaj także:  Gdzie kupić styropian do ocieplenia domu?

Czym kierować się podczas wyboru baterii wannowej 4 otworowej?

Na rynku dostępne są baterie wannowe 4 otworowe dobrej, jak i gorszej jakości. Pomimo tego, że te lepsze, jak i gorsze mogą być do siebie bardzo podobne, to w rzeczywistości, mogą się znacznie różnić parametrami technicznymi. A to właśnie od nich zależny jest komfort ich użytkowania czy funkcjonalność. Dobre baterie wannowe z pewnością powinny być wykonane z trwałego materiału. Najkorzystniej, jeśli będzie to mosiądz, materiał który jest wyjątkowo wytrzymały, a poza tym odporny na wiele czynników, posiada także właściwości antyseptyczne.

Dobra bateria 4 otworowa wannowa powinna być wyposażona w ceramiczną głowicę, dzięki której jej praca będzie płynna, a sam model długo bezawaryjny. Poza tym warto wybrać baterię, która posiada opcje, technologię, dzięki którym możliwe jest podczas normalnego jej użytkowania zmniejszenie zużycie wody. Można wybrać model, który na końcu wylewki ma perlator. Ta niewielka część miesza wypływającą wodę z powietrzem. W rezultacie jest ona napowietrzona, ma większą objętość, jest perlista, ale co najważniejsze – zużywamy jej mniej.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści